محفظه بلبرینگ

گریس نسوز SKF
گریس نسوز SKF
سپتامبر 18, 2020
کاسه نمد صنعتی
کاسه نمد صنعتی
سپتامبر 27, 2020

محفظه بلبرینگ

محفظه بلبرینگ پایه دار SNL

محفظه بلبرینگ پایه دار SNL جهت قرار گیری بلبرینگ های خود تنظیم دو ردیفه و رولبرینگ بشکه ای مورد استفاده قرار می گیرد . جنس محفظه بلبرینگ SNL از چدن می باشد .گریس روانکار محفظه بلبرینگ پایه دار SNL می باشد .

پیچ های قلاب دار موجود در محفظه بلبرینگ پایه دار SNL باعث راحتی اتصال و نصب بلبرینگ ها خواهد شد .دو سوراخ در قطعه ی بالایی و پایینی قرار دارد که پیچ های قلاب دار در ان وارد می شوند .محفظه بلبرینگ در این نوع بلبرینگ ها از جنس های مختلف می باشد .

محفظه بلبرینگ ایگرگ (Y-Bearing housings)

محفظه بلبرینگ ایگرگ در انواع پایه دار Plummer block و فلانژی Tack up از جنس چدن خاکستری تولید می شود.جنس فولادی نوع فلانژی نیز تولید می شود. در بارهای سنگین , نوع چدنی از فولادی مناسب تر بوده و دارای نازل مخصوص روانکاری به همراه شیار در داخل سوراخ خود ( جای قرار بلبرینگ) است.نوع فولادی محفظه بلبرینگ دو تکه بوده , دارای سیستم روانکاری نبوده و جهت جلوگیری از زنگ زدگی گالوانیزه می شود. محفظه ها کلا در 9 طراحی مختلف تولید می شوند.در محفظه ها از وسیله ای به نام ته گیر End cover می توان استفاده کرد که از آ جهت مهار انتهای شافت استفاده می شود.این ته گیر ها از جنس پلاستیک بوده و در شیار تعبیه شده در سوراخ محفظه جا زده می شوند. ناهمراستایی مجاز در آنها تا °+- 5 بوده و این مقدار در نوع چدنی که روانکاری مکرر مورد نیاز باشد به °+- 2 می رسد زیرا در غیر این صورت شیار مخصوص روانکاری در داخل سوراخ محفظه با سوراخهای روانکاری در رولبرینگ منطبق نمی شوند .

محفظه بلبرینگ دو برینگی pdn

محفظه بلبرینگ دو برینگی pdn جهت کاربرد در شافت یا فلایول های معلق استفاده خواهند شد . محفظه کاملا یک تکه و در این نوع محفظه محل قرار دو برینگ به نحوی ماشینکاری شده است که ناهمراستایی برینگ اتفاق نخواهد افتاد . محفظه بلبرینگ دو برینگی pdn مرتبط با بلبرینگ های شیار عمیق بوده اما به دلیل طراحی خاص آن از بلبرینگ های تماس زاویه ای ، رولبرینگ های استوانه ای و بشکه ای نیز میتوان به کار برد .به وسلیه ی چهار پیچ به بستر خود متصل می شوند . محفظه بلبرینگ دو برینگی pdn به همراه کاسه نمد و حلقه های آب بندی و واشر فلزی عرضه می شوند . روانکار این نوع محفظه نیز گریس بوده و محفظه در دو طرف دارای نازل گریسکاری میباشد .