یاتاقان غلتکی

گریس نسوز
گریس نسوز
ژوئن 21, 2021
استاندارد بلبرینگ SKF
استاندارد بلبرینگ SKF
ژوئن 21, 2021

یاتاقان غلتکی

یاتاقان غلتکی , عناصر نورد یا بلبرینگ نورد ، است که با قرار دادن عناصر نورد بین دو حلقه تحمل بنام نژاد ، بار را حمل می کند. حرکت نسبی مسابقات باعث می شود که عناصر نورد با مقاومت غلتکی بسیار کم و با لغزش کمی غلت بزنند.

یکی از قدیمی ترین و شناخته شده ترین یاتاقان های غلتکی عنصر نورد مجموعه ای از کنده ها است که روی زمین با یک بلوک سنگی بزرگ قرار گرفته است. با کشیدن سنگ ، کنده ها با اصطکاک کشویی کمی در امتداد زمین می غلتند و هر خروجی از پشت خارج می شود ، به جلو منتقل می شود و سپس بلوک به آن می چرخد.یاتاقان غلتکی عنصر نورد از یک شافت در یک سوراخ بسیار بزرگتر استفاده می کند و سیلندرهایی به نام “غلتک” فضای بین شافت و سوراخ را کاملاً پر می کنند. با چرخش شافت ، هر غلتک به عنوان سیاهه‌های مربوط به مثال بالا عمل می کند. اما ، از آنجا که یاتاقان غلتکی گرد است ، غلتک ها هرگز از زیر بار خارج نمی شوند. همانطور که شاید بدانید ؛ یاتاقان غلتکی نورد دارای مزیت یک معامله خوب بین هزینه ، اندازه ، وزن ، ظرفیت حمل ، دوام ، دقت ، اصطکاک و غیره هستند.

همچنین برای توضیحات بیشتر میتوان گفت که : یاتاقان غلتکی نوعی عنصر مکانیکی دقیق است که اصطکاک کشویی بین شافت و صندلی محور را به اصطکاک نورد تبدیل می کند ، تا اصطکاک را کاهش دهد. یاتاقان توپ ، یاتاقان غلتکی و یاتاقان غلتکی سوزنی همه متعلق به یاتاقان غلتکی هستند.

انواع مختلف یاتاقان

غلتک مخروطی
یاتاقان غلتکی کروی
یاتاقان ساچمه ای تک جهته
بلبرینگ یک ردیف شیار عمیق
یاتاقان ساچمه ای تک ردیفی
غلتک استوانه ای

در رابطه با یاتاقان های غلتکی باید بگوییم که : یاتاقان غلتکی معمولاً ظرفیت بار شعاعی بالاتری نسبت به بلبرینگ های توپی دارند . اما در بارهای محوری ظرفیت کمتری دارند و اصطکاک بیشتری دارند. اگر مسابقات داخلی و خارجی نامناسب باشد ، ظرفیت تحمل اغلب در مقایسه با یاتاقان توپ ، یا غلتک کروی به سرعت پایین می آید . بطور کلی از یاتاقان غلتکی برای پشتیبانی از بار شعاعی خالص در کلیه برنامه های اصلی شافت اصلی و کمکی محرک استفاده می شود و امکان افزایش طول محور محوری به دلیل تغییرات دما بدون بار اضافی بر روی تحمل را فراهم می کند. آنها معمولاً در انتهای شاخه های توربین و کمپرسور قرار دارند و اغلب در محفظه ای نصب می شوند اما توسط یک لایه روغن تحت فشار معروف به میراگر فیلم فشار از آن جدا می شوند.و همچنین یاتاقان غلتکی بسته به اندازه شافت و نیازهای برنامه در اندازه های مختلف در دسترس هستند. از آنجا که از آنها در انواع صنایع استفاده می شود ، برای انواع متنوعی از برنامه ها ، از چرخ های اسکیت بورد گرفته تا مته های روغن ، مورد نیاز است.

سایز یاتاقان غلتکی

بلبرینگ ها با قطر داخلی ، قطر خارجی و عرض آنها اندازه گیری می شوند. اندازه یاتاقان به طور معمول به عنوان مثال ذکر شده است . این اندازه گیری ها معمولاً بر حسب میلی متر انجام می شوند ، اما می توانند به اینچ تبدیل شوند. هر ترکیبی از این اندازه گیری ها مربوط به یک شماره سری است که معمولاً مستقیماً بر روی یاتاقان غلتکی قرار دارد.

نمودارهای اندازه بلبرینگ به طور گسترده ای در دسترس است و می توان از آنها برای اندازه گیری یاتاقان غلتکی خاص استفاده کرد.
سری 6200 و 6300 بیشترین استفاده را دارند
و معمولاً از 10 x 30 9 9 میلی متر (.394 1. 1.181. .354 اینچ)
تا 150 320 320 65 65 میلی متر (5.906 12 12.598 2.5 2.559 اینچ) هستند.