قیمت رولبرینگ

فروش رولبرینگ
فروش رولبرینگ
ژانویه 12, 2020
بلبرینگ شیار عمیق
بلبرینگ شیار عمیق
ژانویه 12, 2020

قیمت رولبرینگ

قیمت رولبرینگ ها

قیمت رولبرینگ ها حتی با کد های یکسان و قابل نصب بر روی ماشین آلات یکسان می تواند دارای نوسانات شدیدی باشد چرا که برند های مختلفی از کشور های مختلف در دنیا به تولید انواع رولبرینگ می پردازند. علاوه بر برند رولبرینگ ها می توانند دارای درجه لقی و ضریب دقت متفاوتی باشند و بالاخص در صنایع نظامی و صنایع هوایی مانند رولبرینگ های قابل استفاده در تانک ها، هواپیماها و کشتی ها با دقت بسیار بالا و از برند های بسیار معتبر استفاده می کنند و متناسب با میزان دقت دارای قیمت بالاتری نیز هستند.

سایز رولبرینگ ها نیز تاثیر بسزایی در قیمت رولبرینگ دارد بطوریکه هم سایز های بسیار ریز رولبرینگ ها به سبب تکنولوژی خاص و دقت بسیار بالا در تولید و هم سایزهای بسیار بالای آنها به سبب میزان متریال بالایی که استفاده می کنند دارای قیمت بالاتری هستند. نوع رولبرینگ نیز یکی دیگر از فاکتور های تاثیر گذار در قیمت رولبرینگ ها می باشد.

بعنوان مثال رولبرینگ بشکه ای SKF دو ردیفه از نوع خود تنظیم با سایز متوسط قیمتی حدود 240 دلار در بازار جهانی دارد حال آنکه قیمت رولبرینگ ساده شعاعی از نوع استوانه ای در همان سایز و با همان برند حدود 100-120 دلار می باشد. قیمت رولبرینگ هایی با برند های برتر تولید کننده مانند SKF, TIMKEN, FAG, NACHI, KOYO در بازار جهانی طبیعتا از قیمت رولبرینگ های چینی بالاتر می باشد.

رولبرینگ ها اغلب از جنس فولادی تولید می شوند اما مواردی از رولبرینگ های استیل نیز در صنایع مورد استفاده قرار می گیرند. هر یک از متریال های بکار رفته در تولید رولبرینگ دارای مزایا و معایبی هستند. مزایای رولبرینگ استیل بیشتر نه از نظر مکانیکی بلکه از نظر محیطی است حال آنکه مزایای رولبرینگ فولادی بیشتر مکانیکی می باشد .

در مقایسه دو متریال مختلف بکار رفته در تولید رولبرینگ باید گفت قیمت رولبرینگ استیل نیز اغلب به سبب بالاتر بودن قیمت استیل در مقایسه با فولاد بالاتر می باشد.