مشخصات بلبرینگ

جنس کاسه نمد
جولای 11, 2021
فروشگاه اینترنتی بلبرینگ
فروشگاه اینترنتی بلبرینگ
آگوست 23, 2021

مشخصات بلبرینگ

بلبرینگ به طور گسترده ای در ابزارها و ماشین آلات به منظور به حداقل رساندن اصطکاک و از دست دادن قدرت استفاده می شود.

انواع بلبرینگ

بلبرینگ های تجاری موجود ، که معمولاً از فولاد سخت ساخته می شوند ، انواع مختلفی از ساختمان را شامل می شوند . نمونه ای از بلبرینگ معمولی با شیار عمیق که برای کار با سرعت بالا طراحی شده است وجود دارد که در این بلبرینگ ، جداکننده برای جلوگیری از مالش توپ ها به یکدیگر در حین رانندگی عمل می کند. از طرف دیگر ، جداکننده ممکن است در مواردی که سرعت چرخشی کم است ، جدا کننده اغلب حذف می شود.

انواع مختلفی از بلبرینگ ها وجود دارد که با نیازهای خاص مطابقت دارد. بلبرینگ شیار عمیق ، همه کاره ترین است. بارهای شعاعی و ظرفیت بار محوری ممکن است در این بلبرینگ تقریباً برابر باشند. هنگامی که دارای جداکننده مناسب است ، برای عملکرد با سرعت بسیار خوب است. در سرعتهای پایین ، نیازی به جداکننده بلبرینگ نیست. در سرعتهای متوسط ​​، جداکننده کنترل توپ از ساختار روبان فولادی مناسب است. بلبرینگ رانشی ، با بارهای رانش بزرگ که تقریباً هیچ جزء شعاعی ندارند ، سازگار است. اندازه های بسیار بزرگ این بلبرینگ در برجک های اسلحه و ماشین آلات بزرگ زمینی استفاده می شود .

گروه بابایی شامل محصولات کاملی از اینچ و متریک تک ردیف بلبرینگ شیار عمیق و بلبرینگ تماسی زاویه ای دو ردیف می باشد که نیازهای برنامه بازار را برآورده می کند. برای کاربردهای منحصر به فرد ، قادر است راه حل های یاتاقان مقرون به صرفه ای را توسعه دهد که شامل ابعاد یا تحمل غیر استاندارد ، روان کننده مخصوص ، مواد آب بندی مخصوص ، عملیات حرارتی ویژه یا افزایش ظرفیت حمل بار است. با این انعطاف پذیری ، گروه آراد بلبرینگ بر رفع انتظارات عملکرد مشتری متمرکز شده است. کیفیت بالا از طریق فولاد بلبرینگ سخت شده : بهبود قابلیت اطمینان عمر بلبرینگ کاهش اصطکاک ، ارتعاش و سر و صدا در حین کار 100٪ تست شده ، طراحی مطابق با الزامات عملکرد مصرف کننده و…

مزایای بلبرینگ

عمر طولانی بلبرینگ ها برابر است با عمر مفید تجهیزات طولانی مدت بیشتر بین تعمیر و نگهداری ماشین منجر به هزینه کمتری در مالکیت می شود عملکرد یاتاقان صاف و آرام به معنای بهره وری بهتر در عملکرد است دامنه وسیع باعث تثبیت پایه عرضه می شود .

در انتخاب بلبرینگ استاندارد مناسب باید الزامات عملکرد و محدودیت های عملکرد را در نظر بگیرد. هر یک از الزامات عملکرد ، مانند سرعت ، گشتاور یا میزان بار ، معمولاً مشخصات خاص خود را ایجاد می کند که می توان آنها را با ویژگی های بلبرینگ موجود مقایسه کرد. اگر یاتاقان استاندارد الزامات را برآورده نکند ، یک سازش طراحی در مونتاژ یا بلبرینگ ضروری خواهد بود. از جمله مهمترین ملاحظات کاربردی که باید ارزیابی شوند ، سرعت و شرایط بار است. انتخاب های خاص طراحی یاتاقان باید بر اساس شرایط پیش بینی شده عملیات باشد.

بلبرینگ های دقیق در دو پیکربندی اصلی طراحی در دسترس هستند: شیار عمیق و تماس زاویه ای. انتخاب بین این تنظیمات در درجه اول به ویژگی های برنامه بستگی دارد مانند:

بزرگی و جهت بارگذاری سرعت و شرایط عملیات روغنکاری الزامات دقت و سفتی نیاز برای آب بندی یا محافظ داخلی اندازه بلبرینگ , سختی تمیزی مواد مقاومت خستگی کارکرد پایداری ابعادی مقاومت در برابر خوردگی مقاومت در برابر سایش مقاومت در برابر دما