گریس نسوز

نمایندگی فروش بلبرینگ NSK
نمایندگی فروش بلبرینگ NSK
ژوئن 21, 2021
یاتاقان غلتکی
یاتاقان غلتکی
ژوئن 21, 2021

گریس نسوز

گریس نسوز ترکیبات چربی روان کننده مقاوم در برابر آتش مقاوم در برابر خود اشتعال و یا قادر به خاموش شدن خود در صورت تماس با سطوحی با دمای حداکثر 9000 درجه سانتیگراد هستند . این گریس نسوز برای ترکیبات چربی شامل روغن پایه که می تواند از مواد معدنی ، گیاهی ، مصنوعی یا ترکیبی از آن باشد، حداقل یک ماده غلیظ کننده چربی (انتخاب شده از سولفوناتهای کلسیم یا صابونهای پایه لیتیوم) و آب به عنوان اجزای اصلی است. این گریس نسوز همچنین روشی را برای تهیه ترکیب گریس و روشی برای روغن کاری یاتاقان ها ، چرخ دنده ها ، سطوح و سایر اجزای روانکاری شامل استفاده از ترکیب گریس نسوز را ارائه می دهد.

گریس نسوز ممکن است حاوی هر یک از مواد افزودنی متداول باشد ، به عنوان مثال عوامل ضد خوردگی ، آنتی اکسیدان ها ، مواد افزودنی حامل بار و بهبود دهنده های VI و این مواد ممکن است در هر مرحله مناسب اضافه شوند. اعتقاد بر این است که کربن گرافیتی با اتصال در سطح بزرگ سطح پایه غیر قطبی گرافیت به جای ناحیه لبه قطبی کوچک ، ضخیم می شود ، بنابراین با وجود قطبی بودن اکثر آنها ، قدرت ضخیم شدن تحت تأثیر مواد افزودنی متداول نیست. گرافیت های دارای لبه های قطبی بزرگ تمایل به اتصال در این مناطق دارند و با مواد افزودنی قطبی سازگار نیستند.نفوذ گریس نسوز ممکن است از 220 تا 460 در 25 درجه سانتیگراد و یک نقطه افت بیش از 250 درجه سانتیگراد باشد.

مقاومت در برابر آتش گریس نسوز ممکن است توسط تعدادی آزمایش ، مانند آزمایش گاز (که میزان اشتعال پذیری لایه ای از روغن روی گاز ارزیابی می شود) ، آزمایش نقطه آتش و نقطه اشتعال و تست اشتعال خود به خود بر روی صفحه داغ تعیین شود.گریس نسوز ، تقریباً بدون بو ، برای الیاف شیشه ، پلاستیک های pvc و همچنین UPVC. در صورت قرار گرفتن در معرض آتش یا گرمای بیش از حد ، گریس نسوز یک لایه کف نفوذی ایجاد می کند که از الیاف شیشه محافظت می کند.

یاتاقان ها در اتصال چرخ ها به وسیله نقلیه شما و تسهیل چرخش چرخ ها نقشی حیاتی دارند. به همین دلیل ، یکپارچگی ساختاری آنها برای ایمنی حیاتی است و می توان آن را با استفاده از گریس نسوز تثبیت کرد. یاتاقان ها می توانند نقش های مختلف را تحمل کرده و از قابلیت اطمینان بیشتری برخوردار شوند.اصطکاک را کاهش دهید. گریس نسوز اصطکاک بین یاتاقان ها و اجزای مجاور (محور و دوک) را کاهش می دهد. گرمای تولید شده از اصطکاک همچنین می تواند منجر به خرابی تحمل چرخ شود ، به این معنی که وسیله نقلیه شما حرکت نخواهد کرد. اصطکاک همچنین باعث خراب شدن آب بند ها ، توپ ها یا مسیرهای مسابقه می شود.

چرخ های خود را به راحتی بچرخانید. گریس نسوز یاتاقان به کاهش اصطکاک چرخهای شما کمک می کند و آنها می توانند به راحتی بچرخند. یاتاقان ها حتی به دلیل تحمل وزن خودرو و تحمل نیروهای فشار قوی و قدرتمند در سرعت های بالا ، به آرامی می چرخند.یاتاقان ها را در شرایط مناسب نگه دارید. گریس نسوز را روان می کند و از بلبرینگ در برابر سایش و خوردگی محافظت می کند. همچنین ، در بعضی از یاتاقان ها آب بند شده است که در گریس نسوز قفل شده و آب و سایر آلاینده ها را برای افزایش عمر آن نگه می دارد.