رولبرینگ نسوز

بلبرینگ نسوز SKF
جولای 11, 2021
نشست بلبرینگ
جولای 11, 2021

رولبرینگ نسوز

رولبرینگ های معمولی و روتین معمولاً دمای بالای 150+ درجه را تحمل نمی کنند، البته رنج دمایی که هر رولبرینگ تحمل می کند با توجه به قفسه نگه دارنده ساچمه ها متفاوت است. اما ما گاهی نیاز داریم که از رولبرینگ ها در محیط هایی استفاده کنیم که دمای محیط بالاتر از حد معمول و مجاز برای رولبرینگ های روتین و معمول است، که در این محیط ها دما به بیشتر از 400 تا 500 درجه سانتی گراد و گاهی بالاتر نیز می رسد. اما این مشکل با ساخت رولبرینگ های نسوز حل شده و رولبرینگ های نسوزی تولید شده که بتوانند در دماهای بالا کار کنند. استفاده از رولبرینگ های نسوز عمدتا در صنایع فولاد و ذوب آهن می باشد.

از مزایای استفاده از رولبرینگ نسوز موجب کاهش هزینه در فرآیندهای تولید می شود چرا که  رولبرینگ های نسوز پس از کار در دماهای بالا به سرعت خنک می شوند و عمر طولانی را تضمین میکنند. کاربرد رولبرینگ ها‌ی نسوز در صنعت به این صورت که در بلبرینگ و رولبرینگ نسوز علاوه بر اینکه عمر بالایی را تضمین می کنند نیاز به روانکاری مجدد ندارند روانکاری در رولبرینگ‌های نسوز با قابلیت تحمل دمای بالا بر پایه گرافیت انجام میشود که در طول عمر مفید رولبرینگ یک لایه نازک بین غلطتنده ها و قفسه ایجاد کرده که سایش را بطور موثر کاهش میدهد .

رولبرینگ نسوز جهت استفاده در انواع دستگاه های با درجه حرارت بالا کاربرد دارد. منظور و استفاده از رولبرینگ نسوز افزایش قابلیت اطمینان رولبرینگ نسوز و کاهش پیچیدگی آن و تحمل حرارتی بالای رولبرینگ نسوز تا دمای ۳۵۰ درجه سانتیگراد از جانب محیط طراحی گردیده است.