بلبرینگ صنعتی

بلبرینگ اس کا اف SKF
بلبرینگ اس کا اف SKF
نوامبر 23, 2022
رولبرینگ FAG
دسامبر 19, 2022

بلبرینگ صنعتی

امروزه همیشه برای نصب بلبرینگ های خود تراز شونده باید ابزاری استفاده شود زیرا ممکن است حلقه بیرونی منحرف شود که برای بلبرینگ صنعتی قابل جداسازی، مانند رولبرینگ‌ های استوانه‌ ای و غلتک‌ های مخروطی، حلقه‌ های داخلی و خارجی ممکن است جداگانه نصب شوند و مونتاژ حلقه های داخلی و خارجی که قبلا به طور جداگانه نصب شده اند باید با دقت انجام شود تا حلقه های داخلی و خارجی به درستی تراز شوند و مونتاژ بی دقت یا اجباری ممکن است باعث ایجاد خراش روی سطوح بلبرینگ صنعتی غلتشی شود که از آنجایی که اتصال پرس بلبرینگ صنعتی های بزرگ به نیروی قابل توجهی نیاز دارد، اتصالات کوچک به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد و بلبرینگ صنعتی ابتدا گرم می شوند تا قبل از نصب آنها گسترش یابد و این روش از وارد شدن نیروی بیش از حد به بلبرینگ صنعتی جلوگیری می کند و امکان نصب در زمان کوتاه را فراهم می کند.

بلبرینگ صنعتی

بلبرینگ صنعتی

انبساط حلقه داخلی تحت اختلاف دما و اندازه های مختلف بلبرینگ صنعتی نشان می دهد که هنگام اجرای اندازه کردن به موارد زیر توجه کنید اول اینکه بلبرینگ صنعتی را در دمای بالاتر از 120 درجه سانتیگراد گرم نکنید و همچنین بلبرینگ صنعتی را روی یک توری سیمی قرار دهید یا آنها را در یک مخزن روغن آویزان کنید تا از تماس مستقیم آنها با کف مخزن جلوگیری کنید. سوم بلبرینگ صنعتی را تا دمای 20 تا 30 درجه سانتی گراد بالاتر از کمترین دمای مورد نیاز برای نصب بدون تداخل گرم کنید زیرا حلقه داخلی در حین نصب کمی خنک می شود و پس از نصب، بلبرینگ صنعتی در جهات محوری و شعاعی در حین خنک شدن منقبض می شوند. بنابراین، با استفاده از روش‌های مکان یابی، بلبرینگ را محکم روی شانه شفت فشار دهید تا از فاصله بین بلبرینگ و شانه جلوگیری شود.

گرم کننده های بلبرینگ صنعتی که از القای الکترومغناطیسی برای گرم کردن یاتاقان ها استفاده می کنند، به طور گسترده ای به عنوان جایگزینی برای گرمایش در روغن استفاده می شوند در واقع الکتریسیته (AC) در یک سیم پیچ، میدان مغناطیسی ایجاد می کند که جریانی را در داخل القا می کند که بدون استفاده از شعله یا روغن گرما تولید می کند. در نتیجه گرمایش یکنواخت در مدت زمان کوتاهی امکان پذیر است که باعث کارآمد و تمیز کردن اتصالات شرینک می شود. تجهیزات گرمایش القایی بلبرینگ صنعتی در مواقعی مفید است که نصب و جداسازی نسبتاً مکرر لازم باشد، مانند یاتاقان‌های غلتکی استوانه‌ای برای رول های کارخانه‌های نورد و پکیج ‌های راه‌آهن است. بلبرینگ صنعتی از پیش روغن کاری شده باید بدون تمیز کردن استفاده شوند و روش نصب بلبرینگ صنعتی به نوع یاتاقان و نوع تناسب آن بستگی دارد که از آنجایی که بلبرینگ صنعتی معمولاً در محورهای دوار استفاده می شوند، حلقه های داخلی اغلب نیاز به اتصال محکم دارند.

ساختار بلبرینگ صنعتی

بلبرینگ صنعتی دارای حفره‌ های استوانه‌ ای معمولاً با فشار دادن آن‌ها بر روی شفت‌ها یا ابتدا حرارت دادن آن‌ها برای افزایش قطر شان قبل از سرد شدن و جمع شدن روی شفت نصب می‌شوند. بلبرینگ‌های با سوراخ‌های مخروطی را می‌توان مستقیماً روی محورهای مخروطی یا روی محورهای استوانه‌ای با روکش های مخروطی نصب کرد و بلبرینگ صنعتی معمولاً در محفظه هایی با اتصال شل نصب می شوند که با این حال، در مواردی که حلقه بیرونی دارای تداخل است، ممکن است از پرس استفاده شود. بلبرینگ صنعتی را می توان با سرد کردن آنها با یخ خشک قبل از نصب، تداخل نصب کرد. در این حالت باید یک درمان پیشگیرانه از زنگ زدگی روی بلبرینگ اعمال شود زیرا رطوبت موجود در هوا روی سطح یاتاقان متراکم می شود و نصب بلبرینگ صنعتی با سوراخ های استوانه ای پرس متناسب است و اتصالات پرس به طور گسترده ای برای بلبرینگ صنعتی کوچک استفاده می شود.

در بلبرینگ صنعتی یک ابزار نصب بر روی حلقه داخلی قرار داده می شود و بلبرینگ به آرامی روی شفت فشار داده می شود تا جایی که طرف حلقه داخلی روی شانه شفت قرار گیرد و ابزار نصب نباید در حین نصب پرس روی حلقه بیرونی قرار گیرد زیرا ممکن است بلبرینگ آسیب ببیند و قبل از نصب، استفاده از روغن روی سطح شفت نصب شده برای قرار دادن صاف توصیه می شود و نصب با استفاده از چکش فقط باید برای بلبرینگ صنعتی ساچمه ای کوچک با اتصالات کم در مواقعی که پرس در دسترس نیست انجام شود که دمای بلبرینگ با تعادل مقدار گرمای تولید شده و مقدار گرمای آزاد شده تعیین می شود که در بیشتر موارد دما در مراحل اولیه عملیات به شدت افزایش می یابد و پس از گذشت مدت زمان معینی به دمای تا حدودی پایین تر تثبیت می شود. مقدار زمان لازم برای رسیدن به این دمای ثابت با توجه به شرایط مختلف مانند اندازه بلبرینگ صنعتی، نوع، سرعت چرخش، بار، روغن کاری و انتشار گرمای محفظه متفاوت است و اگر دمای ثابت هرگز به دست نیامد، فرض بر این است که مشکلی وجود دارد.

نصب بلبرینگ صنعتی

بلبرینگ صنعتی با سوراخ‌ های مخروطی روی محورهای مخروطی مستقیماً یا روی محورهای استوانه ‌ای با آداپتورها یا روکش خروجی نصب می‌شوند و بلبرینگ صنعتی کروی بزرگ اغلب با استفاده از فشار هیدرولیک نصب می شوند و روش نصب به شکلی است که در آن از سوراخ های حفر شده در روکش برای تغذیه روغن تحت فشار به بلبرینگ استفاده می شود و همانطور که بلبرینگ صنعتی به صورت شعاعی منبسط می شود، آستین به صورت محوری با پیچ های تنظیم وارد می شود و بلبرینگ صنعتی کروی باید در حین بررسی کاهش فاصله داخلی شعاعی آنها و رجوع به فواصل حرکت به بالا نصب شوند که فاصله شعاعی باید با استفاده از فاصله سنج اندازه گیری شود.

در اندازه گیری، بلبرینگ صنعتی نشان داده شده است، فاصله برای هر دو ردیف غلتک باید به طور همزمان اندازه گیری شود، و این دو مقدار باید تقریباً با تنظیم موقعیت نسبی حلقه های بیرونی و داخلی یکسان نگه داشته شوند که هنگامی که یک بلبرینگ صنعتی بزرگ روی یک شفت نصب می شود، حلقه بیرونی ممکن است به دلیل وزن خود به شکل بیضی تغییر شکل دهد و اگر فاصله در پایین ترین قسمت بلبرینگ صنعتی تغییر شکل یافته اندازه گیری شود، مقدار اندازه گیری شده ممکن است بزرگتر از مقدار واقعی باشد که اگر یک فاصله داخلی شعاعی نادرست به این روش به دست آید ممکن است تداخل مناسب باشد البته گاهی که خیلی سفت شده و فاصله واقعی باقیمانده ممکن است خیلی کوچک شود. در این مورد، ک نیمی از کل فاصله در نقاط مختلف ممکن است به عنوان فاصله باقیمانده استفاده شود.

هنگامی که یک بلبرینگ صنعتی خود تراز با یک آداپتور روی شفت نصب می شود، مطمئن شوید که فاصله باقیمانده خیلی کوچک نشود که برای تراز آسان حلقه بیرونی، فاصله کافی را در نظر بگیرید که پس از اتمام نصب، یک آزمایش در حال اجرا باید انجام شود تا مشخص شود که آیا بلبرینگ صنعتی به درستی نصب شده است یا خیر. ماشین‌های کوچک ممکن است به صورت دستی کار کنند تا اطمینان حاصل شود که چرخش هموار می‌شوند و چسبندگی به دلیل مواد خارجی یا عیوب قابل مشاهده را بررسی کنید. گشتاور بلبرینگ صنعتی ناهموار ناشی از نصب نامناسب یا سطح نصب نامناسب؛ و گشتاور بیش از حد ناشی از فاصله ناکافی، خطای نصب، یا اصطکاک آب بندی است که اگر هیچ ناهنجاری وجود نداشته باشد، ممکن است عملیات برقی شروع شود.