بلبرینگ قفلی

خرید بلبرینگ
خرید بلبرینگ
مارس 11, 2020
بلبرینگ خطی
مارس 17, 2020

بلبرینگ قفلی

بلبرینگ قفلی با نام های دیگری نیز شناخته می شود و به آن بلبرینگ بک استاپ یا بلبرینگ یک طرفه نیز گفته می شود. بلبرینگ back stop یعنی در هنگام چرخش در جهت برگشت یا معکوس باعث استپ شدن بلبرینگ شده و مانع از گردش آن در جهت عکس می شود.یعنی فقط قادر است قطعات و دستگاه ها را در یک جهت مشخص به حرکت در آورد و گشتاور را فقط در یک سمت تولید کند.

استفاده از این قطعه برای دستگاه هایی می باشد که نیاز به چرخش در جهت عکس وجود نداشته باشد . بلبرینگ قفلی می تواند انسان ها را در برابر خطرات ناشی از معکوس شدن انرژی و برگشت آن به سمت عقب دستگاه ها جلوگیری کند این بلبرینگ بسیار پرکاربرد در صنایع می باشد.دو مشخصه بسیار مهم در بلبرینگ قفلی وجود دارد که یکی میزان دور بلبرینگ ها بوده و دیگری قدرت تحمل بار می باشد که باید بر طبق محاسبات دستگاه بلبرینگ مخصوص خریداری شود.

یکی از خاصیت های مهم بلبرینگ قفلی جلوگیری از وجود آسیب های احتمالی و صدمه به دستگاه ها و دیگر ماشین آلات مختلف صنعتی بر اثر برگشت انرژی و تولید گشتاور بی مورد در جهت برگشت بلبرینگ ها می باشد.ساخت قطعات بکار رفته در بلبرینگ قفلی باید با استفاده از مواد بسیار مرغوب و با کیفیت باشد.

 

 

نحوه عملکرد بلبرینگ قفلی

بلبرینگ قفلی ، که پرمصرف‌‌ترین و کاربردی‌ترین بلبرینگ در عرصه صنعت به شمار می‌آیند با نصب بر روی شفت موتور، از هرگونه چرخش معکوس شفت‌های درایو که می‌تواند به ماشین آلات و سایر تجهیزات گران قیمت آسیب برساند، جلوگیری به عمل می‌آورند. در این حالت کلاچ یک‌طرفه یا همان بلبرینگ قفلی، به عنوان ترمز عمل می‌کند.

شرکت‌های آلمانی، بزرگترین و اصلی‌‌ترین تأمین‌کننده‌های بلبرینگ قفلی در دنیا هستند. با کیفیت‌ترین بلبرینگ‌های موجود در صنعت ماشین‌سازی را در دنیا و در مدل‌های مختلف ارائه می‌دهند.

محصولات شرکت بلبرینگ و رولبرینگ سازی Stieber آلمان به شرح زیر می باشد:

بلبرینگ قفلی سری AS
بلبرینگ قفلی سری ASNU
بلبرینگ قفلی سری CSK
بلبرینگ قفلی سری GFK
بلبرینگ قفلی سری NF
بلبرینگ قفلی سری NFR
بلبرینگ قفلی سری GFR
بلبرینگ قفلی سری RSCI
بلبرینگ قفلی سری DC